Znaczenie kart tarota

Karta tarota Śmierć

Śmierć

Motto

Uwolnij się od przeszłości, która już ci nie służy i idź w przyszłość.

Ogólne znaczenie

Karta śmierci nie dotyczy dosłownej śmierci żadnej osoby. Może ona przedstawiać śmierć czegoś innego, na przykład projektu, planu lub związku. Karta ta wskazuje również na czas żniw. Jeśli nie zbierze się owoców lata, w czasie srogiej zimy, ludzie nie mają co jeść. Kosa przecina sznurki, które łączą nas z przeszłością, jednak nic tak naprawdę nigdy nie jest stracone, pomimo sezonowych cykli zysków i strat. Przedstawiona czasem w taliach Tarota, Śmierć na koniu i w czarnej zbroi, kładzie nacisk na karę za grzech, gniew Boży.

W odwróconej pozycji

Odwrócona karta śmierci sugeruje, że możesz tęsknić za przecięciem sznurka, ale niestety musisz wytrwać i wytrzymać. To jeszcze nie czas na zakończenie i zamknięcie sytuacji w jakiej się znajdujesz. W obecnych okolicznościach, nie musisz godzić się na niekorzystny wynik. Pamiętaj, że zbiory nie rozpoczną się, dopóki owoce nie będą dojrzałe. Pracuj nad mądrością, łagodnością, delikatnością, a twój czas wyzwolenia może nadejść wcześniej.

W pozycji rady

Karta Śmierci radzi oderwać się od starego porządku. Możesz chcieć zamknąć konta, wykonać niedokończone zadania i zebrać swoje zbiory. Czas ruszać dalej. Jeśli przetniesz więzy ze starymi zwyczajami i przestarzałymi konwencjami, możesz się uwolnić, przyłączyć się do zbliżającego się światła. Nie jest to wymówka, aby odrzucić innych lub zranić ich w jakikolwiek sposób. Nie pozwól, aby nostalgia i przywiązanie do przeszłości powstrzymywały cię, przejdź wszystko, co konieczne, by dotrzeć tam, gdzie naprawdę chcesz być.

Sprawdź też inne wróżby tarota

Zobacz horoskop indywidualny specjalnie dla Ciebie...

Moja data urodzenia
Imię
Jestem

Zobacz horoskop dla innych znaków