Znaczenie kart tarota

Karta tarota Cesarz

Cesarz

Motto

Wykorzystaj swoje wewnętrzne zasoby, aby wykonać zadanie.

Ogólne znaczenie

W najbardziej praktycznym ujęciu, karta cesarz reprezentuje najwyższego przywódcę, głowę państwa, osobę najbardziej godną naśladowania i najpotężniejszą osobę w królestwie. Ten archetypowy władca jest odpowiedzialny za sprawy społeczności, które są wprost proporcjonalne do jego dobrobytu i szczęścia.

Im więcej oświecenia i kosmicznej perspektywy przynosi ta energia, tym lepiej żyje się wszystkim. Archetyp Cesarza włada światem materii. Kiedy wylosujesz tę kartę wzmocnij w sobie poczucie suwerenności, pomimo wszelkich samo-ograniczających się przekonań i przyzwyczajeń.

W odwróconej pozycji

Gdy karta cesarska zostanie odwrócona, może pojawić się tendencja do zachowywania się jak tyran, wymagajacy by mu pobłażano i schlebiano. Cesarz przedkłada wtedy własną wersję wydarzeń nad to, co jest prawdziwe i jako taki ryzykuje utratę szacunku swojego ludu.

Spróbuj ograniczyć jakąkolwiek arogancję która mogłaby zniekształcić twój punkt widzenia. Pamiętaj, że choć cesarz wygląda jak król, jest sługą wszystkich poddanych w jego królestwie. Jeśli nie służy dobrze, to negatywne skutki jego własnych wad są tym, co go sprowadzi na dół.

W pozycji rady

Gdzieś głęboko w tobie jest pamięć o królewskości. Sięgnij do samego środka, aby odnaleźć tę wewnętrzną odmianę naturalnej szlachetności i przywództwa. Te wrodzone cechy pomogą ci opanować twoją obecną sytuację

Cesarz sugeruje, że masz niezbędne zdolności, by być ostatecznym autorytetem. Ta sytuacja jest okazją do pokazania swoich kompetencji i umiejętności. Działaj z pewnością kogoś, kto wie jak dbać o interesy.

Sprawdź też inne wróżby tarota

Zobacz horoskop indywidualny specjalnie dla Ciebie...

Moja data urodzenia
Imię
Jestem

Zobacz horoskop dla innych znaków